En İyi VPN Programları 2018

Comments · 26561 Views

Türkiye için, en iyi vpn tavsiye listesi hazırladık .Vpn programlarını titizlikle inceleyip en iyi vpn programını indirip kulanmak içinLimitsiz, en güvenilir vpn servislerine yer verdiğimiz listemize göz atın. Windows, ios, android , mac için en iyi bütün vpnler listemizde.

İnternet aleminde VPN kullanımı gerekliliği su götürmez bir gerçek halini aldı. Artan yasaklar neticesinde ve internette güvenli kalmak amacıyla birçok kişi VPN programlarına başvuruyor. Haliyle “En iyi VPN hangisi?” sorusu çok kez duyulmaya başladı.

1

VPN programlarını değerlendirirken pek çok denetimden geçirmek gerekiyor. Öncelikle VPN uygulamalarını neden kullanmak istediğinize dikkat etmenizde yarar var. Sadece yasaklı sitelere girmek için kullanılan VPN programları ile yasaklı dosyalar ve torrent indirmek için kullanılan VPN programları oldukça değişkenlik gösterebiliyor.

En iyi VPN programının hangisi olduğunu merak ediyorsanız; VPN programının kalitesini ölçmek için kullanılan belli başlı soruları cevaplandırmanız gerek.

Öncelikli soru fiyat performans kalitesi. Ücretli VPN programlarının pek çoğunda verilen ücretin karşılığı alınamayabiliyor. Aşırı yavaş bağlantı hızı ve devamlı kopan erişim bu programlarda karşımıza çıkan başlıca sorunlardan oluyor. Bunun yanında programın kaç farklı ülkede kullanıldığı da kalitesini ölçebilmek öncelikli sorulan sorulardandır. Ayrıca veri kaydı yapıp yapmadığı da sizin internet alemindeki güvenliğiniz açısında oldukça önem teşkil etmekte. Veri kaydı yapan VPN programlarının tercih edilmemesi gerekiyor.

2018 yılında kullanıcılar tarafından oylanarak karar verilen en iyi VPN programlarını sizin için derledik.

NordVPN

NordVPN, 2018 yılında kalite bakımından en çok tercih edilen VPN programları arasına girdi. Aslında 2017 ortalarına kadar yazılımında çıkan sorunlar nedeniyle pek tercih edilmiyordu. Bunun yanında hız konusunda kullanıcısına oldukça fazla sıkıntı çıkarıyordu. Ancak 2017 yılı ortalarında uygulamada yapılan yerinde güncellemeler ile oldukça fazla dikkat çekmeye başladı. Bu güncellemeler sayesinde yazılımdaki sorunlar ve hız aksaklıkları giderilmiş oldu.

NordVPN’in sahip olduğu çift şifreleme ile güvenliğiniz de oldukça emin ellerde gibi görünüyor. Bu çift şifreleme sayesinde verileriniz kayıt altında tutulmuyor. Bu da internette özgürce dolaşmanıza olanak tanıyor. Bunun yanında 50’de fazla ülkede hizmet veren NordVPN, oldukça geniş bir alan kaplıyor. Uygulamada Türkçe dil seçeneği de bulunmakta.

Bunun yanında eksi yönlerinden bahsedecek olursak; program, hız konusunda sıkıntı çıkarmazken dosya indirimi, upload kısmında kullanıcıya biraz sorun çıkarıyor. Ayrıca uygulama henüz geliştirme sürecinde olduğu için yakın zamanda pek çok yenilik ve değişiklik de söz konusu olabilir.

ExpressVPN

Ülkemizde en çok tercih edilen VPN programları arasında bulunan ExpressVPN, kullanıcılarına kesintisiz bir internet deneyimi sunuyor. 94 ülkede birden verdiği hizmet sayesinde, giremediğiniz pek çok siteye rahatlıkla erişmenizi sağlıyor. Türkiye’de çokça tercih edilmesinin sebebi ise, ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip ediyor olması olarak gösteriliyor.

ExpressVPN’in diğer sevilen VPN programları gibi en sevilen özelliği veri kaydı tutmaması. Bunun yanında para iadesi konusunda 30 gün içerisinde geri ödeme yaptığı biliniyor. Ancak para iadelerinde belli başlı kısıtlamalar mevcut. Satın alırken bu şartları okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun yanında güçlü ve kesintisiz internet deneyimi ile sorunsuz sitelere erişim sağlanabiliyor. ExpressVPN ile aynı anda 3 farklı cihazdan bağlanma şansınız var. Olumsuz yanı ise diğer VPN programlarına göre pahalı olması.

PureVPN

En iyi VPN programları içerisinde isminden söz ettiren uygulamalardan biri de PureVPN. Programın 140’tan fazla ülkede 800’e yakın sunucusu olduğu biliniyor. Merkezi ise Hong Kong’ta olduğu için güvenlik konusunda endişe etmenize olanak vermiyor. Veri kaydınızın yapılması söz konusu dahi olmuyor. Kesintisiz ve kaliteli internet deneyimi yaşatan bu programınen çok sevilen özelliklerinden biri de aynı anda 5 farklı cihazdan bağlanılabilmesi. Bu sayede pek çok farklı cihaz ile aynı anda rahatlıkla internete erişebiliyorsunuz.

Bunun yanında bu programın zararlı yazılımlara karşı extra ücret ile satılan ek güvenlik sistemi mevcut. Bu da internete bağlandığınız cihazı sanal alemin tehlikelerinden koruyor. Ancak bu hizmet için fazladan 9$ ödeme yapmanız gerekiyor.

ExspressVPN’in olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak en çok dikkatimizi çeken bölüm ödeme sistemi. Türkiye’de kredi kartları sadece Payment Wall ile kabul ediyor. Bu da bizim için oldukça karışık bir sistem demek. Ayrıca para iade süreleri de oldukça kısıtlı. ExpressVPN sitesi ise oldukça eski ve modern olmayan bir görünüme sahip. Bu da kullanıcılarda kaliteli değil izlenimi yaratıyor.

HideMyAss

Geçtiğimiz yıla kadar çok fazla dikkat çeken bir program olmayan HideMyAss, VGA firması tarafından satın alındıktan sonra gözle görülür biçimde bir kalite artışı yaşadı. Artık kullanıcılarına kesintisiz ve yüksek hızlar verebiliyor.

HideMyAss VPN programı dünyadaki tüm VPN programları arasında en çok sunucuya sahip olan ve en çok ülkeyi kapsayan VPN programı. Bu da uygulamanın tercih edilme sebepleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu sayede oldukça yüksek hızlarda kesintisiz şekilde internete erişim sağlanabiliyor. Aynı zamanda programın uzun dönemler boyunca para iade garantisi de mevcut.

Uygulamanın olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak torrent indirirken yaşattığı sıkıntılardan bahsedebiliriz. Aynı zamanda HideMyAss ile sadece dosya indirimi ve yüklemesi yasak.

Comments