VPN SATIN AL

VPN, son zamanlarda çokça ihtiyaç duyulan bir programdır. Gün geçtikçe artan yasaklı siteler kullanıcıları VPN programlarına itmiştir.

VPN, son zamanlarda çokça ihtiyaç duyulan bir programdır. Gün geçtikçe artan yasaklı siteler kullanıcıları VPN programlarına itmiştir. Haliyle pek çok internet kullanıcısı, seçtiği VPN programında satın al tuşuna basmadan önce konunun ayrıntılarını öğrenmek istemektedir. vpn satýn al

1

VPN kullanmak isteyen kişilerin hizmetine öncelikle ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı VPN programı seçeneği çıkmaktadır. Kesintisiz, kaliteli, hızlı ve güvenli bir VPN deneyimi yaşamak istiyorsanız ücretli olan VPN programlarına göz atmanız gerekmektedir. Birçok ücretli VPN programı, kullanıcıdan ücret almadan önce belli bir süre deneme veya memnun kalmazsa ücret iadesi garantisi vermektedir. Bu da ücretli VPN programlarına güvenin alt yapısını hazırlamaktadır. En güvenilir ve kaliteli VPN programları genelde memnun kalınmadığı taktirde ücret iadesi yapmaktadır. Ancak site ne kadar kaliteli olursa olsun, bazen ücret iadelerinde sorun yaşanabilmektedir. Bu da VPN satın almak istenildiğinde en doğru programı iyice araştırmanız gerektiğinin göstergesidir.

Eğer siz de ücretli bir VPN programı düşünüyorsanız; satın al demeden önce bu programlarda nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atmanızda fayda var.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu VPN programlarını neden kullanmak istediğiniz. Kimi kullanıcılar sadece yasaklı sitelere girmek için VPN programlarına başvururken, kimileri de torrent kullanımı, yasaklı dosya indirmeleri gibi amaçlarda kullanıyor. Her iki konuya da ayrı ayrı hitap eden programlar mevcut. Sadece yasaklı siteler için kullanılan VPN programlarını oldukça uygun fiyatlara satın alırken, torrent kullanımı veya yasaklı dosya indirmeleri için ödeyeceğiniz bedeller biraz daha yüksek ücretlerdir. Bu nedenle sadece yasaklı siteler için VPN programı kullanacaksanız daha uygun fiyatlı ve kesintisiz, hızlı erişim sağlayan programlara yönelmelisiniz. Bunun yanında torrent, yasaklı dosyalar için kullanmak istediğinizde keseyi biraz açmanız gerekmektedir. Aynı zamanda sadece belli bir konumdaki sunucuya erişmek için VPN programlarına başvuracaksanız, söz konusu programın sunucularına ve bulundukları konumlara göz atmanız gerekmektedir. iphone için en iyi vpn

Eğer torrent kullanımınız yüksekse seçtiğiniz VPN programını satın al demeden önce torrent kısıtlaması olup olmadığına bakmanız gerekir. Bulunduğunuz ağın torrent kısıtlamasından kaçarken VPN programlarının da torrent kısıtlamalarına maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle satın almak istediğiniz programın detaylarına bakmayı ihmal etmemelisiniz.

Bunun yanında kullanmak istediğiniz VPN programının aynı anda kaç cihazı desteklediği de oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bir hizmete belli bir ücret ödeyecekseniz, bunu birden fazla cihazda aynı anda kullanabilmeniz de gerekir. Bazı programlar 3-5 cihazda birden aynı anda hizmet verebiliyorken, bazıları ise tek bir cihaza mahsus hizmet sunuyor olabilir. Aynı zamanda mobil de kullanmak istediğinizde oldukça sıkıntı çıkaran programlar da mevcuttur. Haliyle kullanacağınız VPN programının farklı platformlarda kullanıma açık olup olmadığına, aynı anda kaç farklı cihazda aktif olabileceğine dikkat etmelisiniz.

VPN satın alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise veri trafiği limitleridir. Bazı VPN programlarında kullanıcıya belli bir veri limiti koyulur ve bu limit aşıldığı taktirde kullanım sonlanır veya hız ve kalite çekilmez derecede düşer. Bu tarz durumlarda internet erişiminizde oldukça sıkıntı yaşarsınız. Bu durum çoğunlukla ücretsiz VPN programlarında karşımıza çıksa da bazı ücretli programlarda da veri limiti görebiliyoruz. Ücret ödediğimiz bir programda kota, sınır görmek istemeyiz. Bu nedenle satın almadan önce bu detayı kurcalamanızda fayda var.

VPN programları kullanımında belki de en önemli nokta gizlilik ve güvenliktir. Kullanmak istediğiniz programın gizlilik politikasını iyice irdelemeli ve araştırmalısınız. Bazı programlar verilerini kaydedebilmektedir. Bu durum da sizin güvenliğiniz açısında oldukça fazla sorun teşkil etmektedir. Bunun yanında kullanılan programın sanal ortamdaki zararlı yazılımlara karşı olan direnci ve korumacılığı da oldukça önemlidir. Aksi taktirde internete erişim sağladığınız cihazınızın zarar görmesi olağandır.

 

1122 Views