Ücretsiz VPN Programları 2018

Türkiye için, en iyi vpn tavsiye listesi hazırladık .Vpn programlarını titizlikle inceleyip en iyi vpn programını indirip kulanmak içinLimitsiz, en güvenilir vpn servislerine yer verdiğimiz listemize göz atın. Windows, ios, android , mac için en iyi bütün vpnler listemizde.

VPN programlarının azımsanmayacak rakamlardaki ücretleri nedeniyle pek çok insan ücretsiz VPN arayışına girmiş bulunuyor. Özellikle son günlerde popüler hale gelen VPN programlarında kesintisiz ve kaliteli hizmet alabilmek için kullanıcılar çoğunlukla ücretli VPN programlarını tercih ediyor. Ancak cebini korumayı seven ve VPN’e sürekli olarak ihtiyaç duymayan internet kullanıcıları ücretsiz VPN seçeneklerini değerlendiriyor.

17133325186369-t700x394

Ücretsiz VPN programlarını, ücretli programlardan ayıran en önemli özellik kısıtlanan veri trafiğidir. Kullanıcısına belli bir veri kısıtı veren bu programlar, kota dolduktan sonra hızı yavaşlatmakta veya kesebilmektedir. Aynı durumu süre sınırlaması ile yapan pek çok program da mevcut. Belli saat sınırı verilen kullanıcıya bu saat dolduktan sonra oldukça çekilmez hale gelen internet deneyimi sunulabilmektedir. Bunun yanında ücretsiz olan VPN programlarında karşımıza çıkan reklamlar huzursuz edebilmektedir. Yüksek sayıda reklam ile internet deneyiminiz baltalanabilmektedir.

Bu denli karışık ve yoğun bir piyasaya sahip olan ücretsiz VPN programları arasında dikkat çekenleri sizlerle paylaşmak gerekirse; işte 2018 yılında en fazla dikkat çeken ücretsiz VPN programları;

TunnelBear

Kullanıcılarını seven bir VPN programı olan TunnelBear VPN programının aylık 500 MB’lık veri trafiği sınırı bulunuyor. Haliyle bu da kulağa oldukça kısıtlı bir trafik gibi geliyor. Buna rağmen uygulamanın her cihazda çalışabiliyor olması ve Ip ya da herhangi bir verinizin kaydınız yapmıyor oluşu tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca VPN kullanımı hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz size oldukça basit ve kullanılabilir bir uygulama sunuyor.

500 MB’ın yetmediği zamanlarda uygulamanın hashtag’i ile tweet attığınızda size 500 MB extra veri sunuyor. Böylelikle hem program reklamını yapıyor hem de siz daha fazla veri trafiğine sahip oluyorsunuz.

Olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak uygulamanın oldukça henüz gelişmemiş ayarlarından söz edebiliriz. TunnelBear VPN programını eğer çok fazla indirme yapmayacaksanız ve az video yayınlayacaksanız tercih edebilirsiniz. Yani çoğunlukla sadece yasaklı sitelere erişim için rahatlıkla kullanabilirsiniz diyebiliriz.

Hide Me

Ücretsiz olan VPN programları arasında en popülerleri arasında bulunan Hide Me’nin merkezi Malezya’da bulunuyor. 22 farklı ülkede hizmet veren programın 28 farklı sunucusu mevcut. OpenVPN adlı şifreleme ile güvenliğinizi garanti altına alması da tercih edilme sebepleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri. Aylık 2 GB veri limiti sunan uygulamada, diğer uygulamalara göre nispeten daha fazla veri trafiği bulunsa da yine de kullanıcılar için pek yüksek bir veri limiti değil. Buna karşın erişiminizi gizlemek içinHide Me oldukça iyi bir seçenek.

Betternet

Betternet’i diğer VPN programlarından ayıran özelliği ücretsiz olmasının yanı sıra sınırsız veri kullanımı sözüdür. Bu sayede istediğiniz kadar süre boyunca internete erişebilirsiniz. Bunun yanında kayıt olarak herhangi bir prosedür güdülmemekte ve VPN uygulamaları konusunda acemi olan kişilerce kolaylıkla kullanılabilmektedir. Program Mac, Windows, Chrome, Firefox ve Android ile uyumludur.

Betternet’in en kötü özelliği ise internetteki virüslü ve zararlı yazılımlardan bizi koruyamaması. Bu konuda internete bağlandığınız cihazınızı en çok tehlikeye atan VPN programları arasında ne yazık ki. Bunun yanında bu program ile bağlanırken istediğiniz sunucuyu seçme imkanınız da bulunmuyor.

Windscribe

Eğer ücretsiz bir VPN programına ihtiyaç duyuyorsanız kullanıcıların en çok tavsiye ettiği VPN programı Windscribe’dir. Cömert veri limiti ve verilerinizin gizliliği konusunda verdiği güven ile en çok tercih edilenler arasında yerini almıştır.

Windscribe ile ayda 10 GB veri trafiğini ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Bunun yanında diğer programlara nazaran oldukça hızlı ve kesintisiz internet deneyimi sunmaktadır. Program hakkında tweet attığınız taktirde 5 GB extra veriye de sahip olursunuz. Ayrıca bir arkadaşınıza bahsettiğinizde de extra 1 GB size sunulur. Bu da kullanıcılarını oldukça mutlu eden özellikleri arasındadır. Bunların yanında Windscribe ile Netflix’e erişim de sağlayabilirsiniz. Ancak eğer ücretsiz şekilde kullanmaya devam etmek isterseniz ne yazık ki tüm sunuculara erişim imkanınız bulunmuyor.

GooseVPN

GooseVPN, tamamıyla ücretsiz bir VPN programı değildir. Sadece kullanıcıya 30 günlük ücretsiz bir VPN deneyimi sunar. Bu süre zarfından ücretsiz şekilde faydalandığınız programı 30 gün içerisinde iptal etmezseniz tarafınıza otomatik ücret yansıtılır.

GooseVPN’in en sevilen taraflarından biri devamlı olarak hizmet veren müşteri hizmetleridir. Her sorunu çözebileceklerini iddia eden bu müşteri hizmetleri sorunları 3 saat içerisinde halledebileceklerini de belirtir. Bunun yanında yaklaşık olarak 60 sunucuya sahip olan program ile internette istediğiniz hıza erişebilirsiniz. Yine de bazı GooseVPN kullanıcıları ara ara teknik sorunlar yaşadıklarını belirtiyor.

ProtonVPN

ProtonVPN, diğer VPN programlarına göre oldukça yeni bir ücretsiz VPN programıdır. Buna rağmen oldukça fazla tercih edilmektedir. Siber güvenlik uzmanları tarafından yönetildiği bilinen programın üst düzey güvenlik seçenekleri bulunduğu söylenmektedir. Yani herhangi bir veriniz kayıt altında tutulmamaktadır.

ProtonVPN ile Hollanda, ABD, Japonya ve İsviçre gibi ülkelerdeki sunuculara ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Programın en kötü tarafı ise ücretsiz hizmet sunduğu kullanıcılarını, belli bir süre sonra ücretli hizmetlere çekmek için kasıtlı şekilde hızı ve kaliteyi düşürmesi olarak biliniyor.

3831 Views
MR.Web